D.U.K.

Čia rasite dažniausiai mūsų klientų užduodamus klausimus ir atsakymus į juos. Jei turite konkrečių klausimų, kurių neradote čia – susisiekite su mumis pasinaudodami kontaktų forma esančia skiltyje „Fotografai“ ir mes pasistengsime kuo greičiau į juos atsakyti.

Kuo skiriatės nuo kitų fotografų?
Nuo kitų fotografų skiriamės tuo, kad mums rūpi ne tik klientų laikas, bet ir pinigai. Stengiamės niekuomet nefotografuoti, prieš tai nepasišnekėję su klientais. Juk pati blogiausia frazė, galinti nuskambėti fotosesijos metu, yra „o kas dabar?“ arba „o ką čia dar padarius…“. Prieš fotosesijas stengiamės išsiaiškinti, kokio rezultato tikimasi, koks klientų skonis. Beveik be išimčių kalbantis su jaunaisiais apie vestuvių dienos fotografavimą pokalbis perauga į visos vestuvių dienos planavimą ir detalių aptarimą iki mažiausių smulkmenų. Juk esame matę ne vieną dešimtį vestuvių. Ši mūsų patirtis yra ypač vertinama. Visados dirbame dviese, stengiamės naudoti mobilią apšvietimo įrangą, tuo skiriamės nuo kitų fotografų. Mes esame strobistai, tai reiškia, jog mūsų fotografija yra spalvota, šilta ir nuotaikinga, traukianti žvilgsnį ir susidomėjimą. Galima suprasti, jog vengiame tipiškų ateljė tipo grupinių fotografijų, kur žmonės sustoja lyg prie sienos priešais automatą. Juk tokios nuotraukos nekabinsite virš židinio.
Ar turite studiją? Ar galite atvažiuoti pas mus?
Dirbame ne tik fotostudijoje, bet galime atvykti į bet kurį Lietuvos kampelį, taip pat aplankyti Jus ir užsienyje. Dėl visko galima susitarti.
Kada vėliausiai galima užsisakyti fotosesiją?
Esame įpratę dirbti pagal lozungą „reikia vakar“. 24-48 val. iki fotosesijos turėtų būti minimalus laiko tarpas, norint susiplanuoti ir pilnavertiškai išpildyti užsakymą.
Kiek kadrų nufotografuojate per fotosesiją? Kada ir kiek jų atiduodate?
Nors dirbame su Canon patrankomis, iš jų stengiamės nešaudyti, kaip iš automatų. Mums yra svarbu nufotografuoti taip, kad klientai norėtų fotografiją paversti nuotrauka, t.y. ją atsispausdinti. Negaunate tik techniškai netvarkingų kadrų. Tai gali būti išsilieję, neryškūs, pereksponuoti kadrai. Taip pat tie, kuriuose esate užsimerkę ar kaip nors nefotogeniškai išsivėpę. Tiksliai pasakyti, kiek kadrų atiduodame, negalime, nes skaičius nėra pastovus. Jei būsite gražūs :) ir bendradarbiausite, gausite pasakiškai nuostabių fotografijų.
Ką galima nuveikti per valandą? Ar spėsime? Kiek skirtingų stilių ar situacijų?
Mes negalime fotografuoti susitikimo dieną, nesusipažinę, nepasikalbėję apie tai, kokia fotografija Jums patinka. Visada viską iš anksto suplanuojame, suderiname ir pasiruošiame, todėl fotografavimo metu nekyla tokių klausimų, kaip „o kas dar?“ arba „ką čia dar padarius?“ ar „fotografai dabar pasakys ką veiksime“. Per vieną fotosesijos valandą, dirbant koordinuotai, galima nufotografuoti keturis skirtingus siužetus su skirtingu apšvietimu, apranga, rekvizitais.
Kiek žmonių vienu metu gali fotografuotis studijoje? Kiek žmonių telpa studijoje esančiame fone?
Studijoje gali sutilpti apie 12 žmonių, tačiau juos visus sutalpinti fone grupinei fotografijai nepavyks. Galima fotografuoti po kelis žmones, o vėliau postprodukcijos pagalba visus sujungti, kad jie būtų viename kadre.
Ar galiu atsivesti draugą/draugę į asmeninę fotosesiją?
Draugas ar draugė fotosesijos metu mums yra visiškai suprantamas dalykas. Mes norime, kad besifotografuodami mūsų klientai jaustųsi smagiai, tik svarbu, kad palydovas netaptų fotosesijos režisieriumi ar pagrindiniu modeliu, ko retkarčiais nepavyksta išvengti…
Laukiuosi vaikelio ir nežinau, kada geriausias metas fotografuotis
Pilvukas nėštumo metu gražiausiai atrodo septintame mėnesyje, tačiau kiekvienas atvejis yra unikalus. Prieš fotografavimą būtinai kviečiame susitikti, pasikalbėti. Susitikimo metu padedame apsispręsti dėl įvairių situacijų Jūsų fotosesijai.
Kaip pasiruošti vaikų fotosesijai?
Fotografuojant vaikus reikia pasirūpinti, kad į studiją jie atvažiuotų išsimiegoję, pailsėję ir gerai nusiteikę. Aprangą parinkite be tądien madingų užrašų ir antraščių (šios detalės nuotraukose atrodys senamadiškos jau po metų). Pasiimkite vaikučio mėgstamus žaislus, pagalvokite, ką jis mėgsta daryti (piešti, lipdyti, šokti ir pan.). Nepamirškite to, kad vaikas gali jaustis nejaukiai su nepažįstamais žmonėmis, šiuo atveju fotografais, todėl didelį indėlį į fotosesijos rezultatą įdeda ir patys tėveliai, padėdami fotografams.
Kaip paruošiate ir atiduodate nuotraukas?
Po fotosesijos tvarkome fotografijas. Baigę darbą Jums perduodame diską, kuriame rasite du katalogus. Viename jų – pilno dydžio fotografijos (skirtos spaudai), kitame – sumažintos fotografijos (peržiūrai kompiuteryje). Esant pageidavimui, savo serveryje galime nemokamai patalpinti web galeriją, kad fotografijomis galėtumėte pasidalinti ir su draugais.
Kaip ir kada mokama už fotosesiją?
Yra pasirašoma fotografavimo sutartis ir mokamas sutartas avansas.
Kokias foto paslaugas teikiate?
Ar papildomai teikiate šukuosenų paruošimo, vizažo ir stilisto paslaugas?
Taip. Jeigu pageidaujate makiažo, kirpėjo/stilisto paslaugų, juos galima užsisakyti papildomai. Tai galima aptarti susitikimo dėl fotosesijos metu.
Koks turėtų būti makiažas ir manikiūras fotosesijos metu?
Klasika niekuomet nesensta, todėl mes klientėms rekomenduojame prancūzišką ar klasikinį manikiūrą. Pageidaujamą makiažą gali padaryti mūsų vizažistė. Jei nusprendėte dažytis pačios, geriausiai tinka tai kas ryšku, žinoma, daug kas priklauso nuo idėjos, todėl tai aptariame dar gerokai prieš fotosesiją.
Nepamirškite, kad kartais yra gerai sulaužyti visus nusistovėjusius kanonus ir padaryti kažką kitaip, savaip ir naujoviškai.
Ar turite kostiumų ir skrybėlių?
Mes nesistengiame laikytis foto ateljė principų ir turėti rekvizitų, daiktų ar konkrečios aprangos. Stengiamės kiekvieną fotosesiją paversti individualia ir unikalia, todėl galime parekomenduoti atsinešti daugiau savo drabužių, iš kurių mes arba pasamdyta stilistė padės suderinti Jūsų stilių. Visada yra geriau pasiimti daugiau rūbų, nei nepasiimti ir vėliau gailėtis.
Ar parduodate dovanų kuponus?
Taip, informaciją apie dovanų kuponus rasite ČIA.
Ar mokinate fotografuoti?
Kiekvienas iš Jūsų neabejotinai turite skirtingo lygio žinias fotografijos srityje. Todėl prieš tariantis dėl privačių pamokų ar konsultacijų būtina atvykti pas mus ir parodyti, ką mokate ir ką norite išmokti.
Man patinka fotografija iš žurnalo, ir aš taip noriu.
Jei turite konkrečių pageidavimų kaip norėtumėte atrodyti, galime pasistengti tai atkurti. Pavyzdžiui, Jums patinka šviesa, nuotaika, apsirengimo stilius, makiažas. O gal nežinote kas? Galime padėti išsiaiškinti.
Ar darote fotoknygas, drobes, fotospaudą?
Taip, pagal Jūsų pageidavimą, galime sumaketuoti ir atspausdinti foto knygą. Atidžiai išklausysime Jūsų pageidavimus ir padėsime išsirinkti optimaliausią variantą (viršelio dizainas, medžiagos, formatas, apipavidalinimas). Taip pat galime atspausdinti Jums labiausiai patikusias fotografijas ant drobės, foto popieriaus ir puodelio.
Kiek laiko saugote fotografijas?
Visas sutvarkytas klientų fotosesijų fotografijas mes saugome 1 metus. Jei praradote laikmeną, kreipkitės – padarysime atsarginę kopiją, kurios kaina – 10 Lt.
Ar galite garantuoti konfidencialumą?
Klientams pageidaujant yra pasirašoma konfidencialumo sutartis, kuria yra garantuojama, kad fotosesijos metu užfiksuotos fotografijos nebus publikuojamos, taip pat nebus viešinami fotosesijoje dalyvavę asmenys.
Ar fotografuojate nemokamai?
Nemokamai fotografuoti yra didelė prabanga, kai fotografija yra pragyvenimo šaltinis. Nemokama fotosesija yra įmanoma, jei klientas sutinka kartu dirbti prie fotografams aktualaus projekto ir suteikia teisę viešinti fotografijas.
Be teikiamų paslaugų turime ir tam tikrų meninių ambicijų. Todėl jei manote, kad galite sudominti mus savo išvaizda, asmenybe ar „tuo-kažkuo“, būtinai susisiekite su mumis!
Jei esate drąsūs ir norite tapti mūsų fotosesijų modeliais, siųskite fotografijas su savo atvaizdu (ne mažiau nei 3-4 skirtingos fotografijos) el. paštu info@pasakanefoto.lt ir laiško pavadinime rašykite „Noriu nemokamos fotosesijos“.
Ar teikiate nuolaidas?
Visos kainos pateiktos mūsų puslapyje yra sudėtinės, t.y. į paslaugos kainą yra įskaičiuotas ne fotografo darbas, bet ir įrangos amortizacija, darbas tvarkant fotografijas. Lankstesnės kainos siūlomos nuolatiniams klientams.
Ar teikiate retušavimo paslaugas?
Paprastai fotografijas atiduodame sutvarkytas (koreguotas – išlygintas spalvų balansas, paslėpta apšvietimo įranga). Jei norite detalaus retušavimo (veido defektų šalinimo, odos lyginimo, fotomontažo ar pan.), standartinė kaina prasideda nuo 10 Lt/vnt. Priklausomai nuo pageidavimų ir retušavimo sudėtingumo kaina gali kisti.